Medlemmar 2021

Vill du vara med?
Kontakta Michael Norén, michael@haningegk.se

Fredrik Björk

Wild Card AB

Proffs på profilprodukter.

Mobil: 0733852256
Epost: fredrik@wildcard.se
www: wildcard.se
Golf-ID: 720717007

Michael Norén

Affärsutveckling

Hjälper företag att utveckla sina affärer och effektivitet för ökad lönsamhet.

Jag har under 40 år hjälpt företag inom sportbranschen, industriautomation, telecom och digital marknadsföring med affärsplaner, marknadsplaner och försäljning som resulterat i ökad lönsamhet.

Mobil: 0703 10 68 01
Epost: michael@noren.me
LinkedIn: linkedin.com/in/michaelnoren
Golf-ID: 550202-009

 

Marko Kujala

Godslogistik AB

Bud – Transporter
Har du PANIK eller måste få en garanti att försändelse kommer till kund då
ringer du Godslogistik! – Godslogistik utför allehanda företagsreleterade
godstransporter lokalt stor- Stockholm eller långväga med skåpilar, mindre
och större lastbilar med rutinerad personal från beställning till leverans.

Mobil: 0760-444800
Epost: marko@godslogistik.se
www: godslogistik.se
Golf-ID: 700524-021

Mats Lundberg

Mats Lundberg Fastighets AB HusmanHagberg

Mäklare.

Mobil: 0708 77 74 52
Epost: mats.lundberg@husmanhagberg.se
www: husmanhagberg.se/haninge
Golf-ID: 670106-039

Mattias Eriksson 

ENE AB

Erbjuder tjänster inom byggentreprenadarbeten, plattsättning, golvläggning samt rivning/saneringsarbeten.

Mobil: 0708-411236
Epost: mattias.eriksson@ene.se
www: ene.se
Golf-ID: 720609-011

 

Christian Wisén

Nordomatic AB

Ledande i Skandinavien inom ”SmartBuildings”
Våra tjänster: Fastighetsautomation
samt energi- och driftövervakning

Mobil:070 871 20 50
Epost: christian.wisen@nordomatic.se
www: nordomatic.se
Golf-ID: 670708-015

Charlie Aldenstam

Olofsson Bil

Hjälper dig och ditt företag att hitta rätt upplägg när det kommer till val en Volkswagen, SEAT, Audi, SKODA, Volkswagen transport eller begagnat.

Mobil: 08-515 155 31
Epost: charlie.aldenstam@olofssonbil.se
www: olofssonbil.se
Golf-ID:730514-021

Emma Myrén

Värmex AB

Verklighetens konsulter för ett bättre och effektivare inomhusklimat.

Mobil: 070-516 76 12
Epost: Emma.Myren@varmex.se
www: varmex.se
Golf-ID: 690224-022

Ove Nordqvist

Förvaltningskoordination AB

Vi utvecklar bolagets fastighetsförvaltning genom att vara en katalysator i nära samarbete med bolagets medarbetare och med 100% diskretion.

Mobil: 070-594 3370
Epost: ove@nqi.se
www: forvaltningskoordination.se
Golf-ID: 651205-002

Carina Svedin

Quality Hotel Winn Haninge

Nyrenoverade Quality Hotel Winn, Haninge är Sveriges mest tillgängliga hotell. 20 min söder om Stockholm med 126 rum och 15 konferenslokaler – ett konferenshotell tillgängligt för alla.

Mobil: 070-1602774
Epost: carina.svedin@choice.se
www: winnhaninge.se
Golf-ID: 720227-058

 

Peter Kornelind

Kornelinds Elektriska AB

Kornelinds Elektriska AB är en etablerad aktör inom elinstallationer och vi hjälper företag med alla typer av entreprenader inom nyproduktion, om- och tillbyggnation samt service och underhåll.

Mobil: 08-408 80401
Epost: peter@kornelindsel.se
www: kornelindsel.se
Golf-ID: 650522-008

Karl Hultman

Chancellor’s Office AB

Vi hjälper privat personer och företag att administrera strategiska beslut med fokus på förmögenheter och kvalitetssäkrar de externa rådgivarna som används för detta.

Mobil: 0708 175860
Epost:karl.hultman@chancellors.se
www: www.chancellors.se
Golf-ID: 710623 – 057

Stefan Erdman

Film for Real AB

Fotograf, filmare

Mobil: 0707 399 355
Epost: stefan@film4real.se
Golf-ID: 580430-030

Conny Karlsson

Nymans Elektriska AB

Vi utför el, tele och säkerhetsinstallationer.

Mobil: 0703230666
Epost: conny.karlsson@nymansel.se
www: nymansel.se
Golf-ID: 710904-013

Maria Sjöstedt

Handelsbanken

Vi är en lokal bank som tar lokala beslut.

Mobil: 076-147 53 24
Epost: mabr11@handelsbanken.se
www: handelsbanken.se/haninge
Golf-ID:650829-036

Peter Hedberg

Café Notholmen

Café Notholmen erbjuder, förutom en underbar omgivning vid havet, boende (rum eller hela huset 12 bäddar), mat & fika som är nyttigt och gott, ett glas vin, musikkvällar, mindre konferenspaket, lokal för mindre event samt gästhamnsplatser.

Mobil: 070 6520836
Epost: 42hedberg@gmail.com
www: cafenotholmen.se
Golf-ID: 540227- 031

Daniel Westlund

Skälsätra Bygg & Design AB

Vi är ett byggföretag som arbetar med små och större projekt allt ifrån små servicearbeten till att bygga hela hus nyckelfärdiga. En totalentreprenör helt enkelt.

Mobil: 08-448 64 20
Epost:danielw@skalsatrabygg.se
www: skalsatrabygg.se
Golf-ID:961031-026

 

Torbjörn Mattsson

Mattsson kontor AB

Vi kan bistå ert företag inom produktgrupperna kontorsmateriel, arbetskläder, profilkläder, data, reklamartiklar och hygien/rengöring.

Mobil: 08-556 289 99
Epost: torbjorn@mattssonkontor.se
www: mattssonkontor.se
Golf-ID: 650310-018

Rickardh Brodin

Söderkyl AB

Bygger kommersiella tvättstugor och servar vitvaror

Mobil: 070 517 55 92
Epost: rickardh.brodin@soderkyl.se
www: soderkyl.se
Golf-ID: 740620-031

Kim Viklund

Svenska Ugnslackering AB

Vi hjälper företag och privatpersoner med att renovera och lackera om köksluckor, dörrar, kontorsmöbler och inredningsnickerier.

Mobil: 070-866 89 33
Epost: kim@sulab.se
www: sulab.se
Golf-ID: 770817-048

Håkan Zetterström

Livförsäkringsbolaget Skandia, ömsesidigt

Skandia är ett ledande pensionsbolag som har gett människor ekonomisk trygghet i 160 år och har en stark tradition av produktutveckling och samhällsengagemang. Vi skapar ett rikare liv för människor genom lösningar för pension, hälsa och sparande.

Mobil: 070 295 26 87
Epost: hakan.zetterstrom@skandia.se
www:skandia.se
Golf-ID:830402-007

Richard Johansson

EMil Lundgren AB

Emil Lundgren är ett teknikföretag i Sverige med a 550 medarbetare som hjälper till med allt kring EL, TELE, DATA, AUTOMATION, LARM, CCTV osv. Vi är en del av VINCI där vi är ca 210 000 anställda och omsätter 50 miljarder euro.

Mobil: 0733 867277
Epost: richard.johansson@emillundgren.se
www: emillundgren.se
Golf-ID: 670327-061

Håkan Sjöberg

Produal Sverige AB

Produal är en helhetspartner med ett stort utbud av produkter inom mät- och styrutrustning för byggnadsautomation.

Tel: 08 555 985 80
Epost: hakan.sjoberg@produal.se
www: produal.se
Golf-ID: 620927-026